Korfu

Korfu – „Mažieji Graikijos Havajai“ arba Undinėlės sala

KORFU, dar kitaip vadinama KERKYRA – viena didžiausių Jonijos jūros salų, priklausanti Graikijai. Žaliuojančių alyvmedžių ir kiparisų giraitėmis nukloti kalnų šlaitai, uolėtos pakrantės, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužiantys skaidrios ir įvairiaspalvės jūros vaizdai, įspūdingos pakrantės su puikiais smėlio paplūdimiais, slapti užutėkiai, kur galima pasislėpti nuo pašalinių akių bei kultūrinis įvairių laikotarpių palikimas – neabejotinas atostogų rojus. Atostogas Korfu saloje verta rinktis ir nardymo entuziastams, kadangi salos kurortuose, išsibarsčiusiuose visoje pakrantėje gausu nardymo mokyklų. Anot mitų, salos pavadinimas kilo nuo nimfos Kerkyros vardo, kurią pagrobęs jūrų dievas Poseidonas atgabeno į šią salą.
Kada geriausia vykti į Korfu?

Paprastai vasaros sezonas prasideda nuo gegužės mėnesio ir tęsiasi iki spalio. Gegužę čia vyrauja 19-23 °C šilumos, jūros vanduo jau būna įšilęs iki 18-19 °C. Privalumas vykti sezono pradžioje – žalia sala pavasarį atrodo dar žalesnė ir įspūdingesnė, mažai turistų. Vasaros mėnesiais, o ypač antroje jos pusėje salą apgula patys graikai, o temperatūra rugpjūčio mėnesį gali siekti net 40 °C. Rudenį sala ištuštėja, tačiau šiluma ir saulė vis dar lepina, nors gali pasitaikyti ir keletas lietingų dienų.

Ką pamayti Korfu saloje?

Didžiausias miestas, kaip ir pati sala – Korfu. Verta pasivaikščioti ir pasižvalgyti siauromis gatvelėmis po Korfu senamiestį, kuriame susilieja skirtingų laikotarpių architektūra – čia galima atrasti romėnų, bizantiečių, venecijiečių, britų valdymo laikotarpiui būdingų pastatų. Senamiestyje gausu tradicinių tavernų, barų ir restoranų. Miestas tarsi įrėmintas tarp dviejų gynybinių fortų - Paleo Frourio (Senosios pilies) ir Naujosios pilies. Verta užkopti į apžvalgos aikštelę Senojoje pilyje, iš kurios atsiveria nuostabūs ir kvapą gniaužiantys miesto bei jūros vaizdai. Taip pat atsiveria vaizdas į tragiškos istorijos Vido salą. Senąją pilį nuo Korfu senamiesčio skiria žalias, gražus parkas Esplanade ir jis ribojasi su Karališkaisiais rūmais – Palaia Anaktora, kuriuose dabar įsikūręs Azijos menų muziejus.

Aneglokastro – įspūdingas gynybinis įtvirtinimas aukščiausioje pakrantės kalvoje, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiančios jūros ir pačios salos panoramos. Pats savrbiausias gynybinis compleksas visoje Jonijos jūroje, ilgai gynęs gventojus nuo Osmanų imperijos ar piratų antpuolių.

Paleokastritsa – salos šiaurės vakaruose įsikūręs nedidelis kurortas, turintis vieną gražiausių paplūdimių visoje Korfu. Nuo kalvos, tarsi saugodamas paplūdimį ir visą kurortą, žvelgia Paleokastritsos vienuolynas, kuriame galima įsigyti vienuolių spaudžiamo vietinio vyno, pasižvalgyti po vienuolyno patalpas ir nuo kalvos atsiskleidžiančius pasakiškus vaizdus. Paplūdimyje siūloma pasiplaukioti valtimis iki netoliese esančių jūros urvų, drąsesni gali ir patys išsinuomoti laivelį.

Porto Timoni – Korfu vizitine kortele tapęs ir visose nuotraukose atpažįstamas natūralus gamtos šedevras. Tiesa, norint pasiekti ir pamatyti savo akimis teks truputį pavargti kalnų takeliais.

Meilės kanalas arba Canal d‘Amour – dar vienas įspūdingas natūralus paplūdimys. Pasak legendos, perplaukus juo meilėje laukia sėkmė

Kavos – miestelis salos pietinėje dalyje, ypač pamėgtas jaunimo ir pramintas salos vakarėlių sostine. Gausybė barų, naktinių pramogų

Achileono rūmai – nepaprasto grožio architektūrinis šedevras, pastatytas 1890 m. Austrijos imperatorienei Elžbietai. Vėliau buvo naudojami diplomatijai, šiuo metu veikia muziejus. Visas interjeras ir eksterjeras išpuoštas graikų mitologijos elementais ir statulomis, iš kurių didžiausia ir gražiausia – Achilo.

Vienos dienos ekskursijoms verta rintkis aplankyti Meteoros vienuolyną žemyninėje Graikijoje, visiškai netoli salos esančią Albaniją ar paplaukioti laivu po netoli esančias salas.

Korfu virtuvė

Korfu virtuvė, kaip ir daugumos Graikijos salų, labai panaši į graikų virtuvę, tačiau savita istorija įnešė ir savų prieskonių. Maisto gamybai naudojama daug alyvuogių, šviečių daržovių, žuvies ir jūros gėrybių. Tradicinis patiekalas – sofrito – acte virti veršienos gabalėliai su česnakais ir petražolėmis. Labai populiarūs žuvies troškiniai bourdeto (aitrus) ir bianco. Pastitsada – makaronų ir mėsos patiekalas – venecijiečių palikimas salos virtuvėje.

Keletas naudingų patarimų
  • Norint atskleisti visą salos grožį būtina nuomotis transporto priemonę – automobilį, keturratį ar motorolerį. Viešasis transportas saloje egzistuoja, tačiau net nesitikėkite, kad jis važiuos pagal grafiką arba apskritai atvažiuos
  • Nepamaišys priemonės nuo uodų, ypač aktyvūs jie vasaros antroje pusėje
  • Labai pravers gera ir patogi avalynė, tinkanti lengviems kalnų žygiams
Domina kelionė į Korfu? Mes norime pateikti patraukliausius kelionės pasiūlymus, tačiau dėl nuolat besikeičiančių lėktuvo bilietų kainų iš anksto to padaryti negalime. Maloniai prašome užpildyti užklausą su Jums aktualiais pageidavimais ir mes su Jumis susisieksime!

Susisiekite